Op zaterdag 2 en zondag 3 mei keert Guga Baúl met Radio Guga terug naar Oostende voor een XXL-editie van Ondersteboven in de Coretec Dôme. Een ideaal moment om met hem te praten over jeugdherinneringen en vaste plekken in de stad.
Oostende is thuiskomen. Een veilige haven voor het roerige water dat het leven is.
Wanneer je met Guga Baúl over Oostende praat, gaat het gesprek al snel niet meer over zalen, shows of applaus. Dan gaat het over thuiskomen, over vertrouwde straten, bekende gezichten en een stad die meer is dan een decor. Binnen enkele maanden staat hij met zijn XXL Arena Show in Coretec Dôme, maar Oostende speelt al veel langer een rol in zijn leven.
“Dat is vanzelfsprekend. Ik heb meer dan twintig jaar in Oostende gewoond en kom er nog altijd heel vaak terug. Mijn band met Oostende is heel hecht. Die verbondenheid zit in van alles: tennis, voetbal, de scouts. Oostende, dat is iets wat ik adem.
Ja, maar ik ben niet per se iemand die altijd nieuwe plekjes moet ontdekken. Ik keer liever terug naar plaatsen die ik ken. Dat geeft me een veilig gevoel, een thuisgevoel. Nieuwe plekken ontdekken doe ik wel ergens anders in de wereld. Oostende is voor mij geen ontdekkingstocht meer, maar een thuiskomst.”
Ik hoop dat Oostende altijd een warm bad van herinneringen blijft.
"Zeker. Met mijn vrouw zit ik heel graag in Brasserie Albert. Als het met het gezin is, dan belanden we vaak in De Golf of in de Ensorito. Alles hangt af van met wie ik ben. Dat zijn plekken waar ik me meteen op mijn gemak voel."
“Garnaalkroketten, altijd. En sliptongetjes. Dat zijn echt de twee lekkernijen die ik bijna altijd bestel.”
“Ja, absoluut. Ik heb dat gevoel ook wel in Gent of in Antwerpen, maar Oostende is toch net dat tikkeltje meer. Het is vaak ook het eindstation van een tour. Dat maakt het extra speciaal. Deze show is al de vierde of vijfde keer dat ik hier afsluit. Initieel wilden we afsluiten in het Kursaal, zoals altijd. Maar dat kon niet. Even dacht ik: gaan we dan eindigen in Brugge of Leuven? En dan kwam de Coretec Dôme op mijn pad. Dat we nu toch in Oostende kunnen afsluiten, daar ben ik heel blij om.”
“Niet zozeer rechtstreeks op de show zelf. Wat wel een enorme invloed heeft, is dat ik me hier thuis voel. Er zullen veel mensen in de zaal zitten die ik ken: familie, vrienden, oude bekenden, collega’s. Dat geeft mij een enorme boost. De zeedijk en de zee zijn dan eerder iets voor de dag nadien, om te ontspannen.”
“Dat is moeilijk. Voor mij is Oostende thuiskomen. Een veilige haven voor het roerige water dat het leven is. Mensen die hier zijn opgegroeid en er niet meer wonen, voelen dat anders dan mensen die hier voor het eerst komen."
“Oostende heeft een heel belangrijke fundering gelegd voor mijn leven. Hier ligt mijn basis. Het is mijn geboortestad, de plek waar ik ben opgegroeid. Oostende is ook onlosmakelijk verbonden met mijn ouders. Ik hoop vooral dat de stad voor mij altijd een warm bad van herinneringen blijft.”