Mu.ZEE - James Ensorhuis

Score?
2/5
Wat?

In 1917 verhuisde James Ensor (1860–1949) naar dit huis dat hij had geërfd van zijn oom die er een schelpen- en souvenirwinkel hield. Hij bracht er zijn lange levensherfst door. Na zijn dood ijverden de ‘Vrienden van James Ensor’ voor het behoud van het huis als museum. In 1956 werd het Ensorhuis aan de stad Oostende overgedragen, maar het verkommerde en werd zelfs voor het publiek gesloten. Even was er sprake van slopen, maar het tij keerde in 1973: het pand werd gerestaureerd en het museum heropend.

Het Ensorhuis roept op suggestieve wijze de leefwereld van James Ensor op. U maakt er kennis met de schelpen- en souvenirwinkel, een documentatiekamer en het salon-atelier.

Niet toegankelijk voor rolstoelgebruikers.

Indien er een groep aanwezig is, is individueel bezoek niet mogelijk gezien de beperkte ruimte.

Categorie
Musea
City Pass?
Ja (Meer info?)
Waar?
Vlaanderenstraat 27
8400 Oostende
Meer info?
http://www.muzee.be
info@muzee.be
Telefoon: +32 59 50 81 18
Fax: +32 59 80 56 26
Openingsuren


Dagelijks van 10u00 tot 12u00 en van 14u00 tot 17u00. Gesloten op dinsdag, 25/12 en 01/01.


Interessant?
Trefwoorden:
james ensor, museum, city pass, mu.zee

Enkele reacties

  • André Tassin reageerde op donderdag, 4 november 2010

    Het spijtige is wel dat deze grote kunstenaar vroeger miskend werd en ook al viert men nu de 150 jaar toch krijgt hij weer niet waar hij recht op heeft! Het Ensorhuis moet het Ensorhuis zijn en blijven. Daar hoort de hedendaagse kunst niet thuis!!! Op de verdieping waar zijn afgietsel lag hangen nu enkele werkjes die met hem niets te maken hebben. Alweer durft het beleid van de musea onze kunstenaar te miskennen. Doe een inspanning en haal zijn werken terug. Zet de winkel alweer zoals hij was en zet DE KUNSTENAAR op het gepaste voetstuk!

  • kwiek reageerde op zaterdag, 7 mei 2011

    GEEN TOEGANG!

    Misschien een idee om toeristen niet meer weg te sturen met een: 'helaas volzet?"
    Bezoek van groepen maakt het onmogelijk voor de individuele toerist om dit museum te bezoeken!

    Groepsbezoeken en individeel bezoek dienen gescheiden te zijn.

  • Marcinho reageerde op woensdag, 22 februari 2012

    Wij videnn het een prima idee !!!Kinderen tot 6 jaar horen niet in een restaurant.En zeker niet s avonds !!!Dan horen ze in bed te liggen !!!

  • martine roland reageerde op donderdag, 17 mei 2012

    Maison musée Ensor est bien interessante.Pour un prix démocratique.

Jouw reactie - bezienswaardigheden

Schrijf hier jouw reactie neer

Foto's

Video's

Overnachten in de buurt

Ook interesse in?

  • Memoriaal Prins Karel
    Bezienswaardigheid

    Memoriaal Prins Karel

    lees meer
  • ‘Ik hou van het surrealistische Oostende’
    Stories

    ‘Ik hou van het surrealistische Oostende’

    lees meer
  • ‘Weinig steden zo kosmopolitisch als Oostende’
    Stories

    ‘Weinig steden zo kosmopolitisch als Oostende’

    lees meer